Kalite

Kalite Bağımlılığı

YKK Grubu, müşterilerin kaliteli ürünlerin sağlanması ve üretilmesi görevini üstlenmiştir.

Sertifikalar

Avrupa’da bulunan tüm üretim yerlerimiz ISO 9001 belgesini almaya hak kazanmış ve ISO 14001 için çevresel yönetim sistemini gerçekleştirmiş, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok YKK şirketli ISO 14001 belgesini almaya hak kazanmıştır. Ayrıca YKK’da tüm uygulanabilir ürünler Oeko- Tex 100 standardına uymaktadır.

Kensin® Ürünleri

Metal atıklar tekstil ürünlerinde oldukça endişe yaratmaktadır. Özellikle de üretim sırasında kırılan iğnelerin giysilerde kalması istenmeyen durumlara sebebiyet vermektedir.

YKK, fermuar ve metal ürünlerini 'Kensin®’ markası altında üretmektedir. Bu sistemde ürünlerin metal kısımları, dedektörden etkilenmeden geçmekte, sadece metal atığa rastlandığı takdirde uyarı vermektedir. Bu sayede giyecekler her aşamada metal atıklar için kolayca kontrolden geçmektedir.

Anti Nikel ürünler

Nikelin tenle direkt temas halinde olması bazen ciltte ciddi problemlere sebep olabilmektedir. YKK, “anti-nikel” olarak tanımlanabilen Avrupa standartları doğrultusunda nikelin çözülme oranına uygun (94/27/EC) ürünler geliştirmektedir.

Teknik Servis (FTS)

YKK Teknik Servisimiz (FTS) müşterilerimize en gelişmiş ve en iyi birleştirme makinalarını kiralamaktadır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevaben, uygulamanın kolaylığı ve verimliliği açısından makinalarımızı sürekli olarak değiştirmekte ve geliştirmekteyiz.

Ayrıca Teknik Servis uzmanlarımız teknik destek, öneri ve eğitim katkılarının yanı sıra, sorunların çözümlerinde de müşterilerimizle güçlü işbirliği içindedirler.

YKK olarak en iyi ürün paketlerini, makineleri ve endüstrideki en iyi servisi müşterilerimizle iç içe çalışarak sunmaktayız.

Araştırma - Geliştirme

YKK her zaman için en yüksek kalitedeki birleştirici ürünleri üretmektedir. Bu da Araştırma & Geliştirme Bölümü’müzün ürünlere ve uygulamalara sürekli olarak yoğunlaşmasıyla sağlanmaktadır. Merkezi İngiltere’de bulunan Avrupa Araştırma Geliştirme Merkezi, yeni birleştirici yapılara ve önemli imkanlara yatırım yaparak müşterilere yeni uygulamalar geliştirmektedir. Ayrıca Türkiye’nin de aralarında bulunduğu lokal Ar-Ge birimleri grubumuzun çalışmalarını güçlendirmektedir.

YKK Kalite Politikası

YKK (Türkiye) A.Ş. KALİTE POLİTİKASI

YKK Grup kalite beyanına uygun olarak, YKK Grubu dünya çapında “YKK” markasına uygun ve güvenilir ürünleri, piyasada çeşitlenen talepler çerçevesinde müşterilerine sunmayı ilke edinmiştir.

Ürünlerimizin yaşam döngüsü boyunca (planlama, dizayn, satınalma, üretim, satış, lojistik, tüketim, geri kazanım ve final bertaraf), global Kalite Yönetim Sistemini ve grup bünyesinde kurulu Kalite Güvence ve Kalite Kontrol Sistemlerini verimli kullanmayı amaçlamaktayız.

“Yalın Maliyet ile Üstün Kalite”ye ulaşmak için, YKK Grup bünyesindeki her birey profesyonel bilinç ve müşteri bakış açısı ile kalite problemlerini proaktif, yaratıcı ve hızlı şekilde önleyecektir. Böylece “yüksek teknoloji ile desteklenen değer yaratma” yolunda sürekli iyileştirme güvence altına alınacaktır.

ISO 9001 standardı ile uyumlu olan kalite yönetim sistemimizin sürekli iyileştirilmesi için:

  • Faaliyet konumuz ile ilgili gerekli ve uygulanabilir tüm şartlara uymayı,
  • Kalite sisteminin iyileştirilmesi için çalışanları katılımını teşvik etmeyi,
  • Faaliyetlerimizi müşteri, kusur önleme, kalite maliyeti, personel gelişimi perspektifleriyle ele alarak müşterilerimize zamanında sıfır kusurlu ürün tedarik etmeyi,
  • Müşterilerimizle memnuniyete dayanan uzun süreli iş ilişkisi kurmayı taahhüt ederiz.

Yönetim Kurulu Başkanı
Koichi KAWAGUCHI
1 Nisan 2020

Adres

Maslak Mahallesi, Eski Büyükdere Cad. No:27 Orjin Maslak İş Merkezi, Kat:8 34398 Sarıyer, İstanbul

İletişim Bilgileri

E-mail: trykk@ykk.com.tr
Telefon: +90 212 314 7900
Faks: +90 212 314 7903

Copyright© 2020 YKK (Türkiye) A.Ş. All rights reserved.

YKK (Türkiye) A.Ş.